Třída 4. C v Lobkowiczkém paláci

Ve čtvrtek 5. května se třída 4. C opět vydala na Hrad, tentokrát do Lobkowiczkého paláce. Palácem nás provedla kurátorka sbírek, která dětem přiblížila nejen sbírkové předměty, ale také život lidí v době minulé, zvláště v renesanci.

Děti si vyrobily pomandery. V místnosti s obrazem Senoseč od malíře Pietra Bruegla se žáci dozvěděli, jak se kreslí obraz krajiny a vyzkoušeli si krajinu nakreslit. Pracovali ve skupinách. Na tři různé pauzovací papíry nakreslili jeden ze tří plánů krajinomalby. Po přiložení všech tří papírů na sebe vznikl obraz krajiny.

Po prohlídce paláce jsme se prošli Pražským hradem, zopakovali jsme si románskou a gotickou architekturu, o které jsem se učili ve vlastivědě. Bonusem pro žáky bylo střídání hradní stráže na 1. hradním nádvoří.

Jak se žákům akce líbila si můžete přečíst v jejich textech v příloze.

Luba Vojtíšková

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-06-Trida-4C-v-Lobkowiczkem-palaci/