V pohodě do školy s BESIPEM

Ve čtvrtek 8. 9. jsme se zúčastnili na Výstavišti v Holešovicích akce BESIPU o bezpečnosti v dopravním provozu.

Policie a hasiči se nám po prázdninách snažili připomenout zásady chování v silničním provozu, protože po prázdninách jsme my děti trochu nepozorné a mohlo by se nám něco stát. Bylo to ale zábavnou formou.

Po svačince jsme si nejprve prohlédli hlavně staré, ale i moderní motorky. Hasiči nám ukázali svoje auto a jeho vybavení. Součástí akce byl i trenažér nárazu při nehodě nebo dopravní hřiště s koloběžkami. Po projetí hřiště jsme dostali za odměnu plyšáka.

Policie nám taky ukázala svoje auto na zajišťování stop, když mají třeba nějaký případ vraždy. Dokonce nám tady udělali otisky prstů.

Bohužel policejního dronu, který nám také ukázali, jsme se nesměli ani dotknout, protože se svojí výbavou stojí přes 2 miliony korun.

Akce se mi moc líbila a škoda, že netrvala déle.

Filip Kružík, 5.D