Vánoce na zámku Loučeň

V pátek 9. 12. 2022 navštívily třídy 4. C a 5. C vánoční výstavu na zámku Loučeň. Prohlédli jsme si zámecké komnaty a více než dvacítku speciálně nazdobených vánočních stromečků. Letošní téma nazdobených stromečků bylo „Radosti, které dala Evropa světu“.

Ve vstupní hale loučenští zavěsili jeden stromeček špičkou dolů, tak jak bylo dříve zvykem. K vidění dále byly tradiční dobové stromečky, tak, jak se zdobily dříve v různých zemích. V zámecké jídelně jsme obdivovali typické vánoční cukroví z různých evropských zemí. Děti zaujala mapa, na které viděly, kdo v jaké evropské zemi nosí dětem vánoční dárky.

Po prohlídce zámeckých komnat si děti vypily vánoční čaj a ozdobily připravený perníček, na kterém si moc pochutnaly. Po skončení vánočního programu děti nadšeně prošly v zámecké zahradě několik labyrintů a bludišť, a také si nakoupily drobné dárky v obchůdku se suvenýry. Výlet se vydařil. 🙂

Andrea Černá a Barbora Chramostová

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-12-Vanoce-na-zamku-Loucen/