Vánoční výlet na zámek Loučeň

Žáci 2. a 3. tříd se 17. 12. vypravili na vánočně vyzdobený zámek Loučeň. Tolik stromečků pohromadě jsme ještě neviděli. Každý byl vyzdoben jinak – perníčky, peříčky, květinami, ale měli jsme možnost vidět i virtuální stromeček, stromeček budoucnosti i strom republiky a mnoho dalších. Zazpívali jsme si koledy a jelikož bylo před svačinou, zjevilo se nám i zlaté prasátko.

Po prohlídce zámku jsme si vyrobili vánoční ozdobu, napili se teplého čaje a šli jsme si zaběhat do několika labyrintů. Nejvíce zábavný byl velký labyrint, ve kterém někteří opravdu zabloudili, ale cestu zpět nakonec našli všichni.

Na nádvoří zámku jsme obdivovali největší adventní věnec v České republice.

Výlet se nám moc líbil a už se těšíme na Vánoce.

Martina Holečková

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-12-Vanocni-vylet-na-zamek-Loucen/