Volejbalová bitva: ZŠ Filosofská dobyla bronz

Nabitá volejbalová aréna na ZŠ Jižní přivítala tento týden soutěžní zápasy v rámci POPRASK Prahy 4 mezi čtyřmi školami, které se dostaly do finále. Nejednalo se pouze o měření sil mezi školami, ale také o to, která škola si může odnést titul krále volejbalového dvorce a postoupit do celopražského finále.

Zápasy nabídly napínavé okamžiky, kdy se týmy ZŠ Filosofská, ZŠ Jižní, ZŠ Plamínkové a ZŠ Kunratice střetly ve dvou náročných patnácti bodových setech. V prvním duelu mezi naší školou a ZŠ Jižní bitva skončila po nejtěsněji možně hraných setech 15:13 a 15:13 výhrou ZŠ Jižní 2:0. Volejbalově těsné a dramatické bitvy pokračovaly i s ostatními školami, kdy jsme se ZŠ Kunratice i ZŠ Plamínkové vybojovali nerozhodný výsledek na sety a muselo rozhodovat až skóre jednotlivých setů.

Po napínavých zápasech se tři nejlepší školy mohly chlubit medailovým umístěním. Zlatý klenot putuje do sbírek ZŠ Jižní, která si odnáší titul vítěze a bude reprezentovat Prahu 4 v celopražském kole. Stříbrná radost připadla ZŠ Plamínkové, která se dokázala prodrat až na druhé místo. A jak se říká, třetí místo také těší – bronzová medaile patří naší ZŠ Filosofská.

Soutěž POPRASK Prahy 4 nejen rozproudila krev volejbalových hráčů, ale zároveň spojila kluky z různých tříd v napínavých a těsných zápasech v jeden kolektiv. Gratulujeme všem týmům a těšíme se na další sportovní výzvy, které nám přinesou následující soutěže!

Soupiska týmu:

  • Tim Charvát, 9. C
  • Ondřej Bílek, 9. C
  • David Lesiv, 9. C
  • Dominik Šlais, 7. A
  • Antonín Horák, 8. B
  • Hugo Köppl, 8. B
  • Sebastián Böhm, 9. B
  • Jakub Šimončič, 9. A
  • Ondřej Boháč, 9. C
  • Oto Sobota, 9. C

Robert Medřický

https://www.rajce.idnes.cz/filosofska/album/2024-04-volejbalova-bitva-zs-filosofska-dobyla-bronz