Volejbalové Finále Prahy i s naší účastí

Skvělého  výsledku dosáhly žákyně 8. a 9. ročníků naší školy ve volejbalovém poháru pražských škol. I přes jednu porážku v závěrečném turnaji Prahy 4 dokázaly vybojovat postup na celopražské finále. Naváží tak na skvělý výsledek svých spolužáků z loňska, kteří si finále 8. a 9. ročníků také zahráli.

Družstvo odehrálo turnaj v následující sestavě: Kristýna Koberová, Daniela Kotková, Natálie Janoušová, Lauren Rebibo, Adéla Kutílková, Nikola Besperátová, Valerie Chadímová, Aneta Stenchláková, Tereza Obuškevičová a Barbora Bumbálová a Ela Peštová.

Rozhodující pro náš úspěch byl už samotný vstup do finálového turnaje Prahy 4. V prvním utkání jsme totiž „sebrali“ jeden set velkým favoritkám na postup z Gymnázia Budějovická. Přestože jsme utkání následně v tie-breaku prohráli 1:2 na sety, vybojovaný set měl pro nás cenu zlata. V dalších dvou utkáních finále jsme si vcelku jednoznačně poradili s týmy ZŠ Plamínkové (kterým jsme tak oplatili porážku z obvodního kola) a  ZŠ Horáčkova. Po tom, co jsme v obou utkáních zvítězili 2:0, jsme si před posledním utkáním zajistili druhé, bohužel nepostupové „místo“.

Vše mohla změnit ještě prohra GYBU se ZŠ Plamínkové. Hráčky GYBU se s tlakem důležitého utkání nedokázaly srovnat a v posledním utkání prohrály oba dva sety. Tento výsledek znamenal náš posun na první místo a postup do celopražského finále. Při hodnocení turnaje je třeba podotknout, že se holky v průběhu obou turnajů výrazně zlepšily a ve finálových zápasech už hrály regulerní volejbal.  😮

Postup, přestože těsný, je tak zasloužený a věřme, že naše výkony ve finále budou ještě lepší.

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-04-Poprask/