Výlet do Drážďan

Ve čtvrtek 24. října jsme se vypravili s 52 dětmi sedmých, osmých a devátých tříd na nyní již tradiční návštěvu Drážďan. Tentokrát jsme byli dopoledne na prohlídce barokního  zámku  Moritzburg, známého natáčením pohádky Tři oříšky pro Popelku.

V poledne jsme se za krásného slunného počasí prošli kolem Zwingru a Semperovy opery přes Brühlovy terasy k Frauenkirche a řekli si zajímavé informace o historii Drážďan. Odpoledne jsme se posilnili v restauraci McDonald’s  a vyrazili na nákupy ve vyhlášeném Primarku.

Děti odjížděly spokojené s kulturními zážitky a skvělými úlovky z německých obchodů, kde měly také možnost vyzkoušet si němčinu v praxi. Už po cestě zpět do Prahy jsme plánovali, kam se podíváme v Drážďanech příště. Možná do Galerie Starých mistrů ve Zwingru? Uvidíme, ale už teď se moc těšíme!

Milana Lokočová

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-10-Vylet-do-Drazdan/