Za renesancí do Nelahozevsi a praotcem Čechem na Říp

Ve středu 15. června se třídy 4. C a 3. C vydaly do Nelahozevsi a na Říp. Na zámku v Nelahozevsi žáci objevovali Lobkowiczké sbírky, dozvěděli se o životě šlechty v období renesance a pracovali s pracovními listy.

V kabinetu kuriozit získali informace o globech a v dílně si následně vyrobili své znamení.

Po návštěvě zámku děti využily k relaxaci dětské hřiště a všichni jsme se občerstvili v příjemném prostředí před zámkem. Poté jsme se vydali autobusem do vesničky Rovné a odtud pěšky na horu Říp, kde jsme si prohlédli rotundu sv. Jiří a sv. Vojtěcha a zhlédli krátký film o rotundě. Žáci čtvrté třídy si připravili překvapení pro své mladší spolužáky – improvizované představení, kterým jsme si připomněli příchod praotce Čecha na toto místo.

Počasí nám přálo a děti si výlet užily.

Ľuba Vojtíšková

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-06-Za-renesanci-do-Nelahozevsi-a-praotcem-Cechem-na-Rip/