Žáci 8. C na výstavě Řemesla živě

Jmenuji se Tim Charvát a rád bych Vám chtěl povědět o návštěvě výstavy Řemesla živě, na které jsme byli společně s naší třídou 8.C. Na Novoměstské radnici jsme si mohli vybrat budoucí řemeslo. Představila se tam spousta škol a ukázali nám i různé netradiční studijní obory.

Například umělecký rytec, umělecký kovář a zámečník, starožitník, zlatník a klenotník, truhlář a řezbář, košíkář, hodinář, kadeřník, vlásenkář a maskér, švadlena, oděvní návrhář, autotronik, zedník, podlahář. Svoji školu zde představila i Střední škola dostihového sportu a jezdectví.

Myslel jsem si, že si tam nic nevyberu, ale ukázalo se, že mě tam stejně něco nadchlo. Byla to Vyšší odborná škola obalové techniky a střední škola, protože tam studium spojuje několik věcí, které mám rád. Na této škole se pracuje s počítači. Pokročilejší studenti dokáží na počítači udělat cokoliv. Třeba design Lega, vytáří pro Lego obalové krabice, nebo předělávají obaly her.

Na počítači vytváří i díly stavebnice, které do sebe zapadají a složí se z nich Eiffelova věž. Jediné co je pro mě horší, že ta škola je ve Štětí, což je trochu dál. Takže ještě uvidím, protože kdybych bydlel na internátu nemohl bych chodit na své další aktivity.

Myslím si, že ne každý si na výstavě vybere, ale někdo určitě. Rozhodně doporučuji se tam aspoň porozhlédnout.

Napsal Tim Charvát, 8. C

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-10-Zaci-8C-na-vystave-Remesla-zive/