Zima ve školní družině

V prosinci jsme pekli perníčky, vyráběli výrobky a připravovali vystoupení na Vánoční jarmark. Již tradičně jsme se vypravili s nadílkou za lesními zvířátky a cestou jsme se dozvěděli zajímavosti z minulosti chuchelského háje. Za velkým vánočním stromečkem jsme se vydali do Tesca, cukrárna nám posloužila k tomu, aby si děti vyzkoušely, jak nakupovat.

Leden byl ve znamení sněhových radovánek, sněhuláky jsme nejen stavěli na školní zahradě, ale také tvořili různými technikami.

Únor patří lásce, a tak jsme uspořádali valentýnský lampiónový průvod s rodiči. Děti zarecitovaly a zazpívaly o lásce. Tento měsíc také patří karnevalům, masopustům a plesům, a tak se při scénkách učíme, jak se správně společensky chovat. Ve výtvarné činnosti malujeme klauny a škrabošky.

V zimních měsících také navštěvujeme Modřanský biograf.

Markéta Kyndlová

http://filosofska.rajce.net/2017-02-zima-ve-skolni-druzine/