Anglie 2018 – cesta domů

Po krásně stráveném dnu v Canterbury jsme se už bohužel museli vydat na cestu zpět, a tak po dokoupení zásob jídla a pití jsme ještě zapózovali na velkou společnou fotku s oběma školami pohromadě a okolo sedmé večer jsme vyrazili. Tentokrát jsme to vzali Eurotunelem, který vede pod Severním mořem přes La Manche, což byl pro nás všechny nový zážitek.

Po projetí tunelem jsme museli překonat nekonečnou jízdu přes Francii, Belgii a Nizozemsko bez jediné přestávky, při čemž nám všem praskaly močové měchýře a několik jedinců bylo nuceno použít nouzový záchod. Cestu jsme si jinak celkem užívali, moc se nám spát nechtělo, tak jsme si pořád povídali a dělali různé žertíky. K ránu ale usnuli všichni a někdy okolo osmé jsme dorazili do Čech.

Tam jsme udělali malou zastávku na benzínové pumpě, nasnídali se a jeli dál. V Plzni nás pak opustila naše milá a skvělá průvodkyně, které moc vděčíme za její poutavé a obsáhlé výklady. A asi po dvou hodinách jsme úderem dvanácté dorazili před školu, kde nás už vítali naši rodiče, učitelé a spolužáci. Výlet se moc vydařil, všem se nám tam líbilo, ale bylo to moc krátké a přáli bychom si tam zůstat alespoň o pár dní déle.

Lenka BíláVšechny články ze zájezdu do Anglie 2018: