Česká filharmonie v Rudolfinu

Ve středu 27. 3. se žáci 8. ročníku vydali do Rudolfina na koncert České filharmonie. Na koncertu zazněl i uznávaný norský violoncellista Truls Mork, který během koncertu hrál na 300 let staré violoncello.

Dirigentem celého koncertu byl Ben Gernon, jeden z nejmladších dirigentů Filharmonie BBC.

Svůj soprán pak představila Zdislava Bočková z Brna.

Na koncertě zaznělo několik skladeb a melodií, jako například: Schon lacht der holde Frühling, árie pro soprán a orchestr, KV 580 od Wolfganga Amadea Mozarta, Koncert pro violoncello a orchestr od Esa-Pekka Salonen nebo také rytmická skladba Romeo a Julie od Sergeje Prokofjeva.

Líbily se nám nové technické prvky koncertu, kdy violoncellista Mork zahrál nějakou část skladby a v nahrávacím studiu na konci sálu byl tento zvuk zaznamenán a poté puštěn jako časová smyčka. Mork dále hrál na violoncello a do toho se celým sálem ozýval nahraný zvuk.

Žáci 8. ročníku

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-04-Ceska-filharmonie-v-Rudolfinu/