Dělám víc, než musím

Dne 11. 5. 2023 proběhlo ve společenském sále Nuselské radnice slavnostní vyhlášení tradičního projektu městské části Praha 4 pod názvem „Dělám víc, než musím“.

Štěpánku Kitzlerovou, žákyni 7. B, jsme vybrali na schůzi Žákovského parlamentu jako reprezentanta naší školy hlavně pro její všestrannost. Její schopnosti a dovednosti prolínají doslova celým Štěpánčiným životem, a to i školním životem. Není jen vynikající žákyní s výborným prospěchem a členkou parlamentu naší školy.

Je to také výborná sportovkyně, která naši školu reprezentuje v různých sportovních soutěžích, jako jsou například florbal. 

Úspěšně se také účastní soutěží vědomostních – v 5. a 6. třídě se zúčastnila matematické olympiády, kdy se v obou případech probojovala do obvodního kola a vždy se stala úspěšnou řešitelkou. Kromě toho se v únoru 2023 zúčastnila biologické olympiády, kdy se se svými body dostala do top 5.

A v neposlední řadě je Štěpánka skvělou recitátorkou. Její  úspěchy začaly ve třetí třídě, kdy po vítězství ve školním kole zaujala na obvodním kole porotu natolik, že získala ocenění s postupem do krajského kola, kde dostala ocenění poroty za zaujetí textem. I letos vyhrála 1. místo ve školním kole recitace a následně postoupila do obvodního kola, kde jí o jedno místo uniklo ocenění.

Ovšem největšího úspěchu Štěpánka dosáhla v listopadu 2022, kdy se zúčastnila 10. ročníku celorepublikové soutěže ve španělské recitaci „Ústy básníka“, kde v kategorii A (10-14 let), před porotou sestavenou z  čestných představitelů Velvyslanectví Spojených států mexických, Velvyslanectví Argentinské republiky, Velvyslanectví Španělska a Gymnázia mezinárodních a veřejných vztahů Praha, obsadila 2. místo. Štěpánka cenu převzala z rukou velvyslance Argentinské republiky.

Sepsala J. Davidová