Divadelní představení Demokracie

V úterý 20. 2. 2018 navštívila 5. A se svoji třídní učitelkou a paní vychovatelkou Koubkovou divadelní představení Demokracie v Divadle Minor.

Jak se dá z názvu tušit, představení bylo o volbách, volební agitaci a slibech. Každý z diváků se zúčastnil svým hlasováním představení, které tak bylo postaveno na volebních hlasech diváků. Po představení jsme měli domluvenou divadelní dílnu, kde jsme ve volbách pokračovali. Formou hry jsme si všichni procvičili a vysvětlili nové vědomosti. Bylo to velmi vydařené představení a následná dílna. Jak dokazují i příspěvky žáků, kteří se na zprávě podíleli.

Marie Mullerová vše shrnula jako úžasný zážitek. Artur Tomečka ocenil volící zařízení, že si mohl vyzkoušet opravdu volit. Šimon Vacek napsal, že představení bylo vtipné a velmi zajímavé. Velká část dětí se podle něj i něčemu přiučila. Doporučujeme všem!