Dny bezpečnosti pro žáky základních škol

Ve čtvrtek 28. 11. jsme se zúčastnili besedy se záchranáři, která byla velmi interaktivní a moc se nám líbila.

Akce začala přednáškou, ve které byly popsány základní, ale zajímavé informace o tom, jak se máme chovat na silnici, jaké se používají dopravní značky a jak má být správně oblečen cyklista za tmy. Poté jsme byli rozděleni do čtyř skupin a odešli jsme na první stanoviště.

Tam jsme se dozvěděli, kde se má zastavit při autonehodě, že si musí každý, kdo vystoupí z vozidla, obléct reflexní vestu atd.

Na dalším stanovišti jsme si vyzkoušeli resuscitaci, naučili jsme se, jak správně postupovat.

Poté jsem se přesunuli do malé tělocvičny, kde nám pán z záchranky ukázal, jak se člověk chová pod vlivem drog, alkoholu a únavy. Bylo zajímavé sledovat spolužáky, kteří si nasadili speciální brýle, díky kterým se pohybovali, jako by byli opilí nebo zdrogovaní.

A nakonec jsme odešli do velké tělocvičny, kde jsme si vyzkoušeli jízdu na koloběžce a hoverboardu, to vše samozřejmě s cyklistickou helmou.

Akci hodnotíme jako velmi povedenou a myslíme si, že si všichni, žáci celého druhého stupně, odnesli mnoho důležitých informací a zkušeností.

Anna Jidráková, Ondřej Cylek, 9. D

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-12-Dny-bezpecnosti-pro-zaky-zakladnich-skol/