EDISON 2020 – informace

Vážení rodiče, milí žáci,

v týdnu po jarních prázdninách od 24. — 28. února 2020 přivítáme na naší škole 6 studentů — stážistů — z různých částí světa v rámci projektu EDISON pořádaného mezinárodní organizací AIESEC. Tento projekt pro vás, žáky, usilovně připravujeme již od září tohoto školního roku.

Přinášíme vám video-medailonky, v nichž se vám zahraniční studenti krátce představí.


Otiskujeme část dopisu od pořádající agentury AIESEC ze 4. února 2020.

„Dobrý den, 

obracíte se na nás v poslední době s dotazy ohledně zdravotního stavu našich stážistů. Chápu, že je to pro Vás, a primárně rodiče dětí, podstatné, a proto Vám píši tento email…

Jakmile se začal Koronavirus více rozebírat v médiích, začal jsem podnikat kroky, abychom zajistili, že všichni jsou v pořádku, chtěli jsme také udělat testování, bohužel v současné chvíli je metoda náročná, a bez příznaků nemoci se netestuje. Zjistili jsme bydliště naších stážistů primárně z dotčených zemí (Čína, Taiwan aj.), také jsme každého kontaktovali a mapovali jeho pohyb před příjezdem do Česka. Všichni se nacházeli daleko od epicentra ve Wu-chanu. Zároveň jsou zde již od 17. — 19. ledna, tedy již déle než 2 týdny, což je maximální zaznamenaná inkubační doba. U žádného z nich se žádné příznaky neprojevily.

(…)

Věřím, že proběhne projekt na Vaší škole bez větších problémů a přinese kýžený efekt.

S pozdravem,
Vít Kesselgruber – koordinátor AIESEC“


Každý den se žáci mohou těšit na setkání tříd se stážisty podle předem stanoveného rozpisu. Čas zahájení a konce vyučování se nemění. Ve třídách od 1. — 4. ročníku budou přítomni naši tlumočníci z řad žáků vyšších ročníků.

Na webových stránkách školy budeme v průběhu projektu zveřejňovat každý den souhrnnou zprávu formou deníku.

Velké poděkování patří všem rodinám, které se po celý týden (od neděle do neděle) budou o naše stážisty starat ve svých domovech.

Vedení školy
K projektu EDISON 2020 doporučujeme také tyto články: