Hodnocení Mc Cup

V posledních dnech jsme odehráli turnaje ve fotbale McDonalds Cup, kterých se první den zúčastnili žáci prvních až třetích tříd a druhý den žáci čtvrtých a pátých tříd.

Nejmladší kluci odehráli ve skupině dva těžké zápasy proti školám ZŠ U Krčského lesa a ZŚ Bítovská. I když se kluci moc snažili, tak oběma školám podlehli a utkali se tak o konečné páté místo. V tomto zápase dominovali a zvítězili.

Starší partě se dařilo mnohem více. Základní skupinou proletěli jednoznačně, když se jim podařilo porazit všechny školy (Nový Porg, U Krčského lesa, ZŠ Bítovská a ZŠ Poláčkova). Ve skupině jsme neztratili ani bod a s celkovým skórem 14:0 jsme ji vyhráli a postoupili jsme tak do okresního finále, kde nás čekaly týmy jako ZŠ Jílovská, ZŠ U Krčského lesa a ZŠ Horáčkova.

V prvním zápase jsme se utkali se ZŠ Horáčkova. První poločas jsme měli jednoznačně navrch a podařilo se nám vstřelit vedoucí branku. Po výměně stran soupeř svojí jednoduchou hrou nás ohrožoval brejkovými situacemi. Z jedné takové akce kopal roh a náš hráč si ho nešťastně srazil do svojí branky a utkání tak skončilo 1:1.

Ve druhém utkání jsme si doslova „ smsli“ na ZŠ U Krčského lesa, když v jednoznačném zápase jsme soupeři vstřelili sedm branek a jednu inkasovali v závěru utkání.

V posledním utkání se ZŠ Jílovská jsme museli také zvítězit, abychom postoupili do další fáze turnaje. Utkání bylo velmi vyrovnané. První branku jsme obdrželi kvůli špatné orientaci brankáře. Tato branka nás nepoložila a naopak jsme zvýšili obrátky a podařilo se nám srovnat na 1:1 po krásné kombinaci. Zápas nenabídl moc hezkých činností, ale spíše boj. Zápas tak skončil 1:1 a do dalšího kola postoupila ZŠ Jílovská, čímž jí tímto gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších kolech. My jsme obsadili druhé, leč nepostupové místo.

ZŠ Filosofskou na turnaji reprezentovali tito žáci:

Kategorie prvních až třetích tříd: Engel, Červenka, Binko, Ling, Pokorný,

Schutz, Jahoda, Hájek, Váňa, Fiala

Kategorie čtvrtých a pátých tříd: Moroz, Koller, Šolc, Litoš, Váňa, Capouch, Štrop, Engerer, Munitič, Bláha, Kaplan, Blažek, Kukuczka, Slunečko

Jaroslav Teplan