Mikuláš 2018

Když se v úterý 4. prosince rozzářil v šatně školy vánoční stromeček Žákovského parlamentu, bylo jasné, že Mikulášská je na spadnutí.

A také ano! Ve středu ráno v 7.40 se naše škola proměnila v rejdiště čertů a andělů. Andílci a více či méně strašidelní pekelníci (vše v podání našich deváťáků) se sešli pod vedením vrchní ďáblice pí. uč. Davidové v šatně školy, kde vítali své mladší spolužáky hned u vchodu.

Aby se naši nejmenší moc nevyděsili, byli jim přiděleni hodní strážní andílci, kteří je bezpečně provedli až ke skříňce a potom až ke schodišti, a tak se letos skoro nikdo nebál. Naopak, bylo to milé zpestření jinak pochmurného prosincového rána.

V 8.00 se k andělům a čertům přidali tři důstojní Mikulášové a všichni se rozdělili do tří týmů. Tým pod vedením jednoho z nejdůstojnějších Mikulášů se vydal potěšit děti z MŠ Němčická, které se možná v budoucnu stanou i našimi žáčky. Mikuláše prováděly 3 krásné něžné andělky a jedna rozpustilá čertice.

Druhý tým se vydal do 1. – 4. tříd. A ti největší drsňáci a cool andělé vyrazili do 5. – 8. tříd. Mikuláš, provázený něžnými anděly a rozdováděnými čerty, vešel důstojně do třídy, kde už na něj s napětím čekali naši žáci.

Zejména naši nejmenší byli napjatí, co se skrývá v Mikulášově Knize hříchů. Ale naštěstí toho nebylo moc, takže nakonec ani jeden žák a kupodivu ani žádný vyučující neskončili v pekle.

Žáci věděli, že bez práce nejsou koláče a že sladkou odměnu jim snědí čerti, pokud si ji nezaslouží. Takže i na druhém stupni se nebešťané a pekelníci dočkali několika různých verzí věčného hitu „Skákal pes přes oves“ a jiných písniček a básniček. Mnohdy dostali odměnu spíše za to, když zpívat přestali 🙂 , nicméně nakonec byli šťastní a spokojení všichni.

Po nadílce se i andílci, čerti a Mikulášové odebrali na svou základnu k odmaskování a s pocitem dobře odvedené práce se vrátili do svých tříd.

Napsala vrchní ďáblice J. Davidová

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-12-Mikulas-2018/