Čertovské veselí: Mikuláš 2019

Ve čtvrtek 5. prosince 2019 přivítal hned u vchodu do školy naše žáky z 1. – 8. tříd nejen zářící stromeček Žákovského parlamentu, ale také houf andílků a banda čertů  (aneb naši skvělí deváťáci pod vedením paní učitelky Davidové).

Jelikož se někteří z našich nejmladších kamarádů trošku báli, mohli si mezi přítomnými anděly vybrat toho, který je bezpečně provedl až ke skříňce a potom až ke schodišti, a tak se letos skoro žádné slzičky nekonaly. Koneckonců, kdy se vám povede potkat milého a sympatického strážného anděla, že?

Naši nadřízení – svatí Mikulášové – byli tou dobou ještě bezpečně ukryti v útrobách školy a vynořili se až v 8.00, kdy doplnili naše týmy.

Týmy byly tři. Jeden z nich se pod vedením jednoho z nejdůstojnějších Mikulášů vydal za dětmi z MŠ Němčická, které na něj už netrpělivě čekaly a které se možná v budoucnu stanou i našimi žáčky. Mikuláše prováděly 4 půvabné a něžné andělky a dvě roztomilé čertice.

Druhý tým měl na starosti 1. – 4. třídy. A ti největší drsoňové z řad pekelníků a andělů vyrazili do 5.-8. tříd.  O entrée se postarali rozpustilí čerti, kteří vrazili s lomozem do tříd a zájemce trochu poznamenali uhlím, aby bylo jasno, kdo je mezi našimi žáky pěkný rarášek. Následovali je andílci, kteří tak připravili cestu pro samotného Mikuláše.

Hlavně na našich nejmenších bylo vidět, že se trochu bojí toho, co o nich Mikuláš všechno ví. A co nevěděl Mikuláš, napověděla paní učitelka. Tak je s podivem, že i po včerejším dnu jsme kompletní a nikdo nechybí. A to jak z řad našich žáků, tak z řad našich vyučujících.  A to navzdory tomu, že paní učitelky byly lákány do pekla pod příslibem horkých koupelí v luxusních měděných kotlích. I tak si vybraly variantu „zůstat ve škole“.

Mikuláš poté oznámil dětem, že bez práce nejsou koláče a že sladkou odměnu jim snědí čerti, pokud si ji nezaslouží. Zejména na prvním stupni jsme se tak dočkali krásných písniček a básniček. Na druhém stupni bylo třeba občas pomoct a s písničkou začít, ale nakonec vše dobře dopadlo, takže nakonec byli šťastní a spokojení všichni.

Po nadílce se všechny týmy odebraly na svou základnu k odmaskování. A jako každý rok jsme se shodli na tom, že i když jsme „vorvaní jako borůvky“, tak ta radost v dětských očích stála za to.

Napsala: Vrchní ďáblice J. Davidová

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-12-Certovske-veseli-Mikulas-2019/