Mise za historií Vyšehradu

V pondělí 15. října jsme se my, 7. C, paní učitelky Viktorová a Dohnalová vydali na „Misi Vyšehrad“. Na Starém purkrabství vše začalo. Rozdělili jsme se do pěti skupin odlišeni pomocí pěti různých barev šátků a měli za úkol hledat části erbu. V první části mise jsme hledali v truhlách věci, co souvisí s Přemyslovci.

Pak jsme se přemístili do kostela sv. Petra a Pavla. Tam jsme popřáli České zemi a dostali další část erbu. Na Vyšehradském hřbitově jsme měli najít podle mapy hroby významných českých osobností, K. H. Máchy, B. Němcové, K. Čapka, J. E. Purkyně a B. Smetany. Na Slavíně jsme našli další část erbu.

Prohlídka pokračovala pochodem v podzemních kasematech až do sálu Gorlice, kde jsou v současné době umístěny některé originály soch z Karlova mostu. Poslední část erbu byla objevena a my zakončili naši prohlídku. Průvodcem po celé Královské a knížecí akropoli byl mladý veselý lektor.

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-10-Mise-za-historii-Vysehradu/