Národní filmové muzeum NaFilm

V neděli 31. března jsme se rozhodli navštívit první muzeum filmu v ČR, které se nachází u Františkánské zahrady v centru Prahy. Muzeum založili studenti KU a zaměřili se na to, aby se návštěvníci nejen něco dozvěděli, ale i si pohráli.

Tak jsme experimentovali se zrakem a zažili optické klamy v laboratoři J. E. Purkyně, nasadili si brýle a virtuálně jsme se projeli kolem světa, zatočili si klikou u klasické 35 mm promítačky, „zaruchovali si“, seznámili se s virtuální realitou, řídili vláček, mohli si vytvořit vlastní film. Také jsme zhlédli staré české animované filmy, které se nám moc líbily.

Na konci výstavy jsme si vzali papírky a napsali, jak se nám v muzeu líbilo a nalepili je na zeď. Také děkujeme našemu průvodci a spoluzakladateli muzea Jakubu Jiřištěmu za jeho poutavý výklad.

Historický kroužek

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-04-Narodni-filmove-muzeum-NaFilm-historicky-krouzek/