Národní zemědělské muzeum v Praze

Poslední lednovou neděli jsme s historickým kroužkem navštívili opět muzeum, tentokrát zemědělské.  Hned v přízemí jsme měli možnost prohlédnout si expozici starých traktorů, kde se proháněly malé děti na zmenšených traktůrcích.

V prvním patře se nacházely expozice věnované lesnictví a rybníkářství, jež obsahovaly mnoho interaktivních her a kvízů, které byly krásně zpracovány. Také jsme se mohli obléknout jako praví rybáři.

V dalším poschodí jsme žasli nad systémem napouštění a vypouštění rybníků a ústění řek do moří a oceánů. V následující expozici jsme si připomněli historii vývoje zemědělství od dávných civilizací po současnost.

O patro výše jsme se seznámili s gastronomií a mohli si vyzkoušet nakupování a připravování typických českých jídel a úplně nahoře byla vyhlídková střecha, ze které jsme při západu slunce shlédli celou nádhernou stověžatou Prahu.

Na závěr jsme se vyfotili s vystaveným traktorem před budovou muzea v šátcích jako „kolchoznice“ . Všichni jsme si návštěvu muzea moc užili a určitě ji doporučujeme hlavně rodinám s malými i velkými dětmi.

Adéla Brzková, Kristina Šedivá, Lenka Bílá, 9. D

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-01-Narodni-zemedelske-muzeum-v-Praze/