Návštěva 1. B v hasičské stanici Modřany

V úterý 21. ledna 2020 žáci 1. B navštívili hasičskou stanici v Modřanech. Zde jsme se seznámili s prací profesionálních hasičů i potápěčského týmu.

Zjistili jsme, že oheň je hodný i zlý, jak se zachovat v situacích malého domácího požáru a jak požáru předcházet! Zopakovali jsme si důležitá telefonní spojení, neboť se zde také nachází centrála tísňového volání.

Po krátké pauze na svačinku jsme šli navštívit garáže se zásahovou technikou. Zde jsme měli možnost si prohlédnout hasičskou i potápěčskou techniku, veškeré vybavení a vyzkoušeli jsme si také sezení ve vozech i dýchací kuklu pro zásahy v zakouřených prostorech. Povídání bylo velice poutavé a určitě se ještě na stanici vrátíme. 🙂

Jitka Procházková

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2020-01-Navsteva-1-B-v-hasicske-stanici-Modrany/