Navštívení naší německé partnerské školy (14.5. – 18.5. Aiterhofen, Bavorsko)

Den 1.

První den jsme se všichni sešli v 8:30 na Hlavním nádraží a čekala nás dlouhá cesta. I když jsme kvůli výluce museli několikrát přestupovat, zvládli jsme ji. Po příjezdu do Aiterhofenu jsme se ubytovali a hned potom nás čekalo seznámení se s německými partnery pomocí zábavných her. Večer nás potom čekala slavnostní uvítací večeře v restauraci s našimi partnery, se kterými jsme strávili celých pět dní.

Den 2.

Druhý den ráno jsme vyrazili do zábavního parku jménem Bayern-Park, který byl asi hodinku od kláštera, kde jsme bydleli. Tam jsme si všichni užili spoustu zábavy a máme na něj pořád ty nejvtipnější a nezapomenutelné vzpomínky.

Den 3.

Třetí den jsme prožili v historii. Byli jsme totiž navštívit hrad jménem Trausnitz v městě Landshut. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a paní učitelky byly tak hodné, že nám z prohlídky všechno překládaly. Poté jsme dostali rozchod a i když pršelo, tak to nikomu z nás nezabránilo si užít spoustu srandy.Věcer jsme si dali večeři, popovídali jsme si a šli jsme spát.

Den 4.

Čtvrtý den jsme byli rozdělení do skupinek po pěti až šesti dětí a byli jsme rozřazeni do tříd, abychom se podívali, jak vypadá výuka v Německu. Tak třeba pro zajímavost nemají přestávky, teda mají ale asi tak 1-2 minuty, dokud do třídy nepřijde učitel, jinak mají jenom jednu velkou na 20 minut, kdy všichni chodí ven. A také tam mají hodně odlišné předměty než máme my.Večer nás čekala rozlučková večeře s německými partnery a poté jsme už jenom česká skupina jako každý den šli hrát na hřiště pár míčových her. Paní učitelky byly tak hodné, že nám nechaly prodlouženou večerku a nakonec nám rozdaly malé dárečky. Moc děkujeme.

Den 5.

Pátý den jsme se ráno nasnídali, dobalili a hned vyrazili na dlouhou cestu zpátky domů. Na Smíchovském nádraží si nás potom rozebrali rodiče a tím skončil náš výlet.

Myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že lepší výlet jsem nezažila a odnesla jsem si spoustu krásných zážitků jako každý z nás. Děkujeme zejména paní učitelce Šachové a Lokočové za uskutečnění.

Anna Marie Soósová 7.D

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-05-Navstiveni-nasi-nemecke-partnerske-skoly/