Odpoledne s hasiči

Ve čtvrtek 2. 6. 2022 odpoledne neměla výjimečně 9. A volbu povolání, ale namísto toho měla besedu s dobrovolnými hasiči.

Pokud někdo očekával nudné 2 hodiny monotónního povídání, nevycházel z úžasu! Dva sympatičtí „dobráci“ (jak si dobrovolní hasiči říkají) pro nás připravili neuvěřitelné odpoledne plné zážitků! O to zajímavějších, že jedním z dobráků je pan Kohout, tatínek naší žákyně z 9. A.

Poté, co jsme si vyslechli zajímavé povídání o historii hasičů nejen v Českých zemích, o prevenci požárů, spoustu zajímavých historek, apod., jsme si mohli vyzkoušet hasičské „mundůry“ a helmy, jít zachraňovat oběť – poslepu a v těžké hasičské výstroji se to nikomu nepovedlo… Taky jsme mohli použít hasičský přístroj a prohlédnout si hasičské auto.

Asi nikoho nepřekvapí, že jsme úplně zapomněli na čas a nechtěli se s našimi sympatickými hrdiny rozloučit. Většina žáků 9. A odcházela ze školy o něco později, než měla, ale stálo to za to!

Děkujeme!

Za 9. A
J. Davidová

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-06-Odpoledne-s-hasici/