Olympiáda ve 4. D

Všechny děti ze 4. D pozorně sledovaly průběh zimní olympiády, a tak je napadlo, že by takové menší olympijské hry mohly zorganizovat v rámci naší třídní republiky Karménie. Byl to skvělý nápad. Nakonec jsme vytvořili projekt, který prolínal všemi vyučovacími předměty. Sportovali jsme, zpívali hymnu Karménské republiky, kreslili vlajky jednotlivých týmů, počítali body v soutěžích a tvořili tabulky.

Protože jsme se rozhodli rozvíjet nejen tělesnou zdatnost, ale i mysl, připravila jsem dětem několik otázek z historie i současnosti OH. Po odpovědích pátraly na internetu, v encyklopediích nebo v knihách řeckých pověstí. Dozvěděli jsme se např., proč je jedním ze symbolů OH oheň, kde a jak začíná jeho cesta do místa konání olympiády.

V pátek 16.3. jsme naše OH zakončili slavnostním vyhlášením úspěchů malých sportovců.

Shodli jsme se na tom, že se nám tento projekt vydařil a splnil svůj cíl. Jsme o něco zdatnější, chytřejší a poznali jsme, jak je důležité si pomáhat.

Květa Šrámková, třídní učitelka

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-03-Olympiada-ve-4D/