Partnerské setkání s německou školou v Praze

V týdnu 13. 5. – 17. 5. 2019 se uskutečnilo již 5. partnerské setkání s naší spřátelenou bavorskou školou Angela Fraundorfer Realschule Aiterhofen. Celý týden se velice vydařil. Naši žáci vzorně reprezentovali naší školu, navázali přátelství s německými žáky a měli možnost si procvičit své znalosti němčiny. Zde krátký souhrn našich aktivit:

 

Pondělí

Náš společný týden začal ve 13 hodin ve školním klubu. Nejdříve německou skupinu pozdravila paní ředitelka s paní zástupkyní a poté jsme se seznámili s jazykovou animátorkou z organizace Tandem, která pro nás měla připravené různé seznamovací hry a aktivity. Trochu jsme tak už poznali naše německé partnery a užili si i legraci. Byli jsme rozděleni pro celý týden na česko-německé dvojice a seznámeni s programem dalšího dne.

 

Úterý

V úterý jsme se vydali do města. I když bylo chladno, sluníčko svítilo a my měli při procházce kolem Vltavy krásný pohled na Pražský hrad. Se zastávkou na Žofíně jsme došli až ke Karlovu mostu, kde jsme si mohli prohlédnout expozici Muzea Karlova mostu. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny a čekala nás asi půlhodinová plavba historickou lodí společnosti Pražské Benátky. Pluli jsme pod Karlovým mostem, i do Čertovky a směrem k Čechovu mostu. Při plavbě jsme poslouchali výklad o historii města, stavbě Karlova mostu a okolních budov.

Potom jsme se vydali přes Karlův most do ulice Mostecká, kde jsme se občerstvili v McDonaldu. Po obědě jsme vyjeli lanovkou na Petřín. Tam jsme si vyšlápli 299 schodů, ale krásný výhled stál za to. Následovala krátká procházka na Pražský hrad, kde jsme se už s Němci rozloučili a zamířili dolů ke stanici Malostranská.

 

Středa

Ve středu jsme se vydali do naší Pražské Zoo. Tam jsme dostali lístky, rozdělili jsme se do našich dvojic a pak jsme udělali takové menší skupinky po přibližně pěti lidech a šli jsme. Všechny skupinky stihly v pohodě projít celou Zoo a ještě si mezitím dát oběd. I když nám počasí moc nepřálo a nebylo úplně příznivé, i tak jsme si užili spoustu srandy a prohlídli jsme si všechna zvířata. Poté česká skupinka už vyrazila domů, zatímco německá skupinka se ještě vydala na Václavské náměstí a prošli si Palladium.

 

Čtvrtek

Ve čtvrtek jsme se my, česká skupinka, šli první hodinu učit do školy a německá skupinka za námi poté došla až na druhou hodinu, kde jsme se všichni sešli v klubu a poté nám paní učitelka řekla, do jaké třídy kdo půjde se svou dvojicí. Zbyl nám čas, a tak jsme si ještě zahráli tichou poštu s českými i německými slovíčky a byla to sranda. Poté jsme se se svou dvojicí šli podívat do hodin, například do němčiny, češtiny, hudebky nebo taky do matematiky. Jakmile jsme se po dvou hodinách znovu všichni sešli, vyrazili jsme do Bráníka si užít poslední srandy na Lasergame. Rozdělili jsme se do týmů a šli jsme hrát. Řeknu vám, že jsme se podle mě nikdo takhle moc nenasmál dost dlouho. No a potom následovalo rozloučení a německá skupinka se vydala zpět na svůj hotel, zabalili si a další den ráno odjeli.

Děkujeme moc za uskutečnění akce paní učitelce Šachové, byla to spousta srandy.

Mgr. Eva Šachová, Anna Marie Soosová, 8.D

 

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-05-Partnerske-setkani-s-nemeckou-skolou-v-Praze/