Partnerství s Angela-Fraundorfer-Realschule v Aiterhofenu, 1. – 4. den (DENÍK)

4. den – čtvrtek 27. 4.

Čtvrtek jsme celý strávili v Mnichově. Už po cestě jsme jeli kolem Allianz Areny, kde klucijásali, že vidí působiště fotbalistů FC Bayern Mnichov. Potom jsme si prohlédli celé historické centrum města se starou i novou radnicí s orlojem na Mariánském náměstí, posilnili se obědem v restauraci a prošli pak i spoustu obchodů během rozchodu.

Nadšeni výletem do Mnichova jsme byli nejen my, ale i naši němečtí kamarádi. Vůbec se nám nechce zítra vracet do Prahy!

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-04-Partnerstvi-Aiterhofen-4-den-ctvrtek

 

3. den – středa 26. 4.

Dnes dopoledne jsme navštívili zoologickou zahradu ve Straubingu a odpoledne historicky významný hřbitov – Friedhof Sankt Peter a velmi nás zaujalo nově otevřené Museum Nawareum „Zukunft nachhaltig gestalten“. Den jsme zakončili bavorským večerem s hudbou, tancem v bavorských krojích a ochutnávkou bavorských specialit.

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-04-Partnerstvi-Aiterhofen-3-den-streda

 

2. den – úterý 25. 4.

Úterý zahájil pan ředitel v aule školy představením polské, maďarské, rumunské a naší české skupinky německým dětem a promluvil k 75. výročí založení školy. Dále probíhaly po celý den ve skupinách workshopy – taneční, vyšívací, práce se dřevem, malování na sklo a pečení tzv. Donauwellen.

Po večeři následovala okružní procházka a prohlídka Straubingu. Děti komunikují, spolupracují a vesele se druží s německými kamarády a o to přesně nám s paní učitelkou Šachovou šlo.

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-04-Partnerstvi-Aiterhofen-2-den-utery

 

1. den – pondělí 24. 4.

První den partnerství s německou školou v Aiterhofenu jsme se dopravili vlakem do Regensburgu a Straubingu. Zde nás už přivítali němečtí kamarádi a autobus nás odvezl do Aiterhofenu.

Odpoledne jsme byli přivítáni rautem, pokračovali zábavným seznamovacím animačním programem a den zakončili skvělou večeří v restauraci. Poté už odjelo 6 dětí do rodin a my ostatní jsme se ubytovali v krásném moderním internátu.

Po prvním dnu pobytu jsme doslova nadšení. Za celou organizaci a realizaci tohoto výměnného pobytu děkujeme moc paní učitelce Šachové.

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-04-Partnerstvi-Aiterhofen-1-den-pondeli

 

Milana Lokočová