Počasí sportovcům nepřálo, ale naše žáky nezaskočilo

Ačkoli byl začátek května spíše podzimního charakteru, naši reprezentanti se špatného počasí nezalekli a v chladných a deštivých podmínkách bojovali skvěle.

Vše odstartoval koncem dubna turnaj v softballu, který se konal v areálu TJ Tempo Praha. Zde náš výběr nestačil pouze na silný tým ze ZŠ Jižní, který po zásluze vyhrál a na nás tak „zbylo“ skvělé druhé místo.

Den poté jsme již skákali a běhali na ZŠ Jitřní, kde se uskutečnilo okresní kolo Prahy 4 v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Zde v opravdu těžké konkurenci naše škola obsadila 6. místo. O obrovské síle družstev z naší městské části svědčí i to, že do krajského finále Prahy postoupilo z Prahy 4 kromě vítěze i 6 družstev na body. Tedy i naše škola. V soutěži jednotlivců se pak do pražského finále probojovala i z čtvrtého místa Amálie Figallová a z prvního místa Zuzana Litošová. Zuzka svoje účinkování v krajském kole vyšperkovala krásným třetím místem v jednotlivcích a patří jí mezi tolika atlety náš aplaus.

Tradičním atletickým závodem družstev v tomto období je i Pohár rozhlasu. Naše družstva nezaostávala ani zde a přivezla si v kategorii mladších dívek a hochů dvě třetí místa.

Jarní sportování však ještě není u konce a naši žáci ještě poměří své síly ve vybíjené, přehazované, streetballu nebo běhu na závodech Čokoládové tretry.

Robert Medřický

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-04-Pocasi-sportovcum-nepralo-ale-nase-zaky-nezaskocilo/