Projekt dětí ze 4.B – „Žůžo mafijánky“

Ve vlastivědě jsme si povídali o hospodaření, obchodech a službách.

Hodnotili jsme mimo jiné i úroveň českých restaurací a cukráren, když vtom  jsme dostali nápad, že se pustíme do projektu, ve kterém si ukážeme, zda bychom jako cukráři obstáli. Děti chrlily jeden nápad za druhým a nakonec jsme se dohodli, že pro projekt zvolíme název, který vymyslela Josefínka, Žůžo mafijánky. Účast v projektu bylo zcela dobrovolná, ale přesto se do něj zapojila většina dětí.

Prolínal mnoha vyučovacími předměty – Ma (propočítávání a odměřování surovin), ČJ (zápis receptu a pracovního postupu), Vl (úroveň služeb, pravidla etikety), VV a PČ ( pečení, výzdoba třídy apod.).

Termín prezentace projektu byl 31. 1. 2022 – den rozdávání vysvědčení za 1. pololetí škol.roku.

Od rána jsme zdobili třídu a v 10 h přišla milá porota, která hodnotila nejen vizuální stránku dobrot, ale i to, jak chutnají. Nakonec se porotkyně shodly na tom, že si všechny děti zaslouží diplom a malou odměnu, protože jejich výtvory byly naprosto úžasné. Samozřejmě patří velký dík i rodičům, kteří dohlíželi hlavně na to, aby při pečení nedošlo k úrazu.

S bříšky plnými dobrot si studentíci převzali diplomy a samozřejmě vysvědčení. Domů odcházeli s úsměvem od ucha k uchu a pevně věřím, že stejný úsměv měli po zhlédnutí „víza“ i jejich rodiče.

Květa Šrámková
tř. učitelka

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-02-Projekt-deti-ze-4B-Zuzo-mafijanky/