Projekt třídy 3.D, BOTA-nická zahrada

První jarní den nám paní učitelka připravila překvapení – projekt BOTA-nická zahrada. Ve všech vyučovacích předmětech jsme začali plnit zajímavé úkoly, a to jak ve skupinkách, tak i jednotlivě. Hlavním cílem bylo vypěstovat rostlinky hrachu a fazolu. Pozorovali jsme, jak semínka klíčí, vyseli jsme je do květináčů a ty jsme vložili do krásně nazdobených bot. Když začaly rostliny růst, pečlivě jsme se o ně starali a měli jsme obrovskou radost, když se objevily první květy a potom i lusky. Mezitím jsme vymýšleli slovní úlohy, pohádky a básničky o luskovinách, sestavili jsme tabulky a diagramy růstu našich rostlin, zjišťovali jsme, jak se v anglickém, ale i v dalších jazycích řeknou slova z tematického okruhu „zahrada“. Při práci ve skupinkách jsme se učili spolupráci a naslouchat kamarádům. V pátek 12.5. jsme projekt zakončili prezentací splněných úkolů.

Paní učitelka si pro nás připravila malé odměny a diplomy.

Některé maminky nám připravily skvělé luštěninové pomazánky a saláty. Moc jim za to děkujeme.

Projekt se nám moc líbil a těšíme se na další.

Za děti ze 3.D

Sofie, Kristián, Tom a Adélka

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-05-BOTA-nicka-zahrada-3D/