Recitační přehlídka Pražské poetické setkání

Po roční pauze, způsobené covidovou pandemií, se 7. 2. a 14. 2. uskutečnilo školní kolo 50. ročníku celostátní přehlídky dětských recitátorů Pražské poetické setkání, které organizuje DDM Jižní Město.

Přehlídky se zúčastnilo celkem 27 dětí z 1. stupně naší školy. Byly rozděleny do 3 kategorií: 0. kat. – 1. třída, 1. kat. – 2. a 3.třída a 2. kat. – 4. a 5. třída. Všichni malí recitátoři museli projít třídními koly a tři nejšikovnější z každé třídy postoupili do kola školního. Úroveň přednesu byla opravdu vysoká a tak nebylo pro tříčlennou porotu vůbec jednoduché vybrat z 1. a 2. kategorie dvě děti, které nás budou reprezentovat v okresním kole 22. 3. a 23. 3.

V 1. kategorii to budou Stellinka Topolová a Rozálka Špačková.

Ve 2. kategorii Valinka Kavinová a Josefinka Hattlmannová.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na nejšikovnější recitátorky z 1. tříd. Jsou to Elenka Vybíhalová, Adélka Studenovská a Adrianka Marcínová. Tato kategorie je nepostupová.

Všem dětem děkuji za účast, p.učitelkám za přípravu malých recitátorů a postupujícím – ZLOMTE VAZ !

Květa Šrámková
organizátorka školního kola

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-02-Recitacni-prehlidka-Prazske-poeticke-setkani/