Rozloučení s deváťáky

Ve středu 22. 6. 2022 se na naší škole konalo rozloučení s naší jedinou devítkou. V odpoledních hodinách jsme se sešli na pozemku školy u slavnostně vyzdobeného  altánu, abychom se, oblečeni do společenského, rozloučili s 27 žáky z 9. A.

Po proslovu paní ředitelky Maškové a třídní učitelky Davidové si již jednotliví žáci chodili pro šerpy, kterými je dekorovala jejich dojatá třídní. Poté pronesla za celou třídu projev Eliška Kohoutová. Vzápětí naši deváťáci vyrazili s květinami za vedením a také za jednotlivými vyučujícími, aby jim poděkovali za práci. Nezapomněli jsme ani na bývalé třídní – paní učitelku Brožovou, která třídu učila na prvním stupni, stejně jako na paní učitelku Miškovskou-Kučerovou, která měla třídu od 5. do 7. třídy.

Paní učitelka Davidová dostala nejen kytici, ale také poukazy na rozmazlování v kosmetickém salónu, kterýžto dárek ji dojal o to víc, že se na poukazech skvělo milé věnování – pro naši třídní Jáju.

Po fotografování ve společenském i ve třídních mikinách se školní zahradou rozlehla naše drsná haka!

A přišel okamžik z těch nejdojemnějších – za zvuků tklivé písničky jsme vypustili symbolické balónky. Většina z nás si utírala uslzené oči a uvědomila si, že už nám zbývá jen jeden jediný společný týden…

Inu, naše malá lvíčata dospěla v mladé lvy. A nastal čas, aby tito mladí lvi opustili svou smečku a vyrazili do světa. Nechť jsou v jejich nových smečkách šťastní a spokojení.

Za 9. A
J. Davidová

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-06-Rozlouceni-s-devataky/