Sbírka „Děti dětem“ 2019

Na konci listopadu a na počátku prosince se žáci ZŠ Filosofská zapojili do sbírky „Děti dětem“. Jednalo se již o 9. ročník sbírky materiální pomoci „Děti dětem“, jejíž výtěžek je určen Dětskému centru při Thomayerově nemocnici. I naši žáci se rozhodli pomoci dětem, které z nejrůznějších důvodů nemůžou být se svými rodiči.

Na informačním plakátu se naši žáci mohli dočíst, co děti z Dětského centra potřebují. Až do pátku 6. prosince tak naši žáci přinášeli do školy hromady vlhkých hygienických ubrousků, tuhých i tekutých mýdel, vlasových šamponů a pěn do koupele, olejíčků a jednorázových plen a dalších věcí pro miminka.

Žáci nosili výše zmíněné dary svým třídním učitelkám, aby je v určený den předali do školní knihovny. Bylo toho jako každý rok opravdu hodně a my jsme se mohli u hromad věcí pro miminka z dětského centra hrdě vyfotografovat. Je vidět, že máme srdce na správném místě.

Městská část Prahy 4 odvezla sbírku dne 9. prosince do Dětského centra Praha, kde určitě udělala velkou radost.

Děkujeme!

 

Za Žákovský parlament,

J. Davidová