Soutěž ve francouzské konverzaci

V pondělí 20.2. se uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Kategorie A1 jsou žáci, kteří mají francouzštinu 1 až 3 roky a kategorie A2 jsou žáci, kteří mají francouzštinu 4 roky a více. Za každou kategorii soutěžili 4 žáci.

Žáci se museli probojovat přes improvizační část ve dvojici a následně samostatnou část, kde mluvili na téma, které si vylosovali. V porotě byl přítomen i rodilý mluvčí z Francie, který dětem kladl otázky, abychom si ověřili i úroveň porozumění.

Za kategorii A1 vyhrál a do krajského kola postupuje David Starý z 8.C a za kategorii A2 se na prvním místě umístila Gabriela Hartmanová z 9.B, také postupující do krajského kola. Krajské kolo se uskuteční 29.března na ZŠ Mikoláše Alše v Praze 6 a my budeme našim reprezentantům všichni držet palce, aby se umístili co nejlépe.