Španělština – matematická fotografie

V průběhu školního roku 2022/2023 se španělštináři z 6. – 9. ročníků měli možnost zapojit do soutěže v matematické fotografii, kterou pořádá Velvyslanectví Španělska v České republice. Cílem soutěže je rozvíjet lingvistické kompetence ve španělském jazyce, podpořit výuku matematiky a kreativitu. Výherci celorepublikového kola získají týdenní studijní pobyt ve španělském městě Malaga s ubytováním v hostitelské rodině.

Po zohlednění všech hodnotících kritérií (matematický obsah, originalita i kvalita fotografie) se ve školním kole umístili na prvních třech příčkách následující fotografie:

 

🥇 1. místo – Linda Hölzelová – El salón de baile en un rectángulo (Tančírna v obdélníku)

 

🥈 2. místo – Matyáš Borek – Ángulos en vivo (Živé úhly)

 

🥉 3. místo – Adina Borková – Nos gusta hacer Matemáticas (Fandíme matematice)

 

Výhercům školního kola soutěže ještě jednou gratulujeme a držíme palce v dalším kole!

Výsledek celorepublikového kola soutěž můžete ovlivnit také vy prostřednictvím hlasování na facebookovém účtu Oddělení pro vzdělávání (Agregaduría de Educación) Velvyslanectví Španělska v České republice. Hlasovat lze do 14. května do 12:00. Výsledek hlasování prostřednictvím sociálních sítí bude tvořit 20 % konečného hodnocení.

Podpořte naše žáky a hlasujte na https://www.facebook.com/AgregaduriaDeEducacionRepublicaCheca.

Barbora Macedo