Vánoční dopis od naší Hezal

Moji milí učitelé a přátelé ze ZŠ Filosofská,

jsem ráda, že jsem našla příležitost být s Vámi prostřednictvím mého vánočního dopisu. Vím, že už jste dostali můj letní dopis a také mou novou fotografii. Jsem si jistá, že Vás potěšily moje výsledky v 8. třídě. Mně i mým rodičům, bratrovi i sestře se daří dobře.

Chodím nyní do 9. třídy. Předměty jsou opravdu těžké; pracuju těžce, abych měla dobré výsledky. V září jsme psali opakovací testy, byly hodně obtížné, ale mně se podařilo je úspěšně zvládnout. Teď jen doufám, že stejně úspěšně zvládnu i testy závěrečné. Prosím, abyste se za mě modlili.

Ve škole se konal každoroční den s programem. Já vystupovala v taneční části programu. Moc jsme si všichni ten den užili se spoustou radosti a štěstí.

V říjnu jsem měla prázdniny. Byla jsem šťastná, že jsem mohla navštívit všechny doma a zároveň se zúčastnit jednodenního „tábora“, respektive programu, organizovaného Udupi Centrem. Byla jsem šťastná o to víc, že jsem měla možnost se setkat s některými z mých přátel. Dostalo se nám hodně užitečných informací o tom, jak lze používat mobilní telefony. Že jsou užitečné, ale i nebezpečné, a jak ovlivňují život mladých lidí. Poté následovala živá debata a diskuze. Moc nás to všechny zaujalo.

Monzuny byly letos hodně zlé. Místa jako Kerala a Kodagu byla nejvíc zasaženými místy s množstvím povodní. Zemřelo mnoho lidí a další přišli o majetek. Některé vesnice byly úplně zaplaveny a zmizely pod vodou. Náš kostel a kostel v Karnatace založily sbírku a daly potřebným alespoň to nejnutnější. Nyní se situace pomalu zlepšuje. Jak je teď u Vás? V táboře mi bylo řečeno, že teď máte podzim, to znamená roční období, které následuje po létě. My teď máme zimu.

Vánoce se blíží a já jsem šťastná. Mám ráda oslavy Vánoc a jsem si jistá, že Vy prožíváte stejné pocity štěstí. Jsem ráda, že brzo od Vás obdržím vánoční dárky. Za to Vám moc děkuju. Těším se, protože jsem si naplánovala koupit nové šaty. Napište mi, prosím, něco o Vaší škole a jejím programu. Ráda bych o Vás věděla víc.

Dohromady s ostatními členy rodiny Vám posílám srdečné pozdravy k Vánocům a do nového roku 2019.  A to nejen Vám, ale i Vašim drahým. Další můj dopis můžete očekávat zase v létě.

Vaše milující kamarádka
Hezal Lobo