Vánoční dopis od naší Hezal

Moji drazí přátelé ze ZŠ Filosofská,

Pozdravy od Hezal Lobo. Daří se mi dobře a doufám, že i Vy se těšíte dobrému zdraví. U mě doma jsou také všichni zdrávi – rodiče, sestra a bratr. A já jsem tu se svým vánočním dopisem a doufám, že jste všichni rádi, že Vám píšu. Jak se Vám daří, drazí přátelé? Doufám, že mi napíšete odpověď na můj dopis. Denně se za Vás modlím.

Jsem ráda, že Vám můžu napsat, že dobře studuji. Jsem už v 7. třídě. Toto je můj poslední rok na vyšší základní škole. Ve škole máme různé aktivity- například takzvanou „Talent show“. V září jsem dělala zkoušky a úspěšně jsem je udělala! Potom jsem měla prázdniny. Hrála jsem hry a také jsem se dívala na televizi. Užívala jsem si volno se svou sestrou a bratrem. Také jsme navštívili naše příbuzné.

Doufám, že jste si užili letní prázdniny. U nás byly monzunové deště, ale už jsou za námi. My teď máme zimu, ale během zimy u nás není chladno. Jaké počasí máte Vy ve Vaší zemi?

Taky jsem si užila pobyt na jednodenním táboře. Tábor měl na starosti milý člověk z našeho centra. Naučila jsem se hodně o tématu „Životní prostředí“. Dozvěděla jsem se, že se o životní prostředí musíme starat a dbát, aby se neničilo. Taky jsme se dozvěděla, kolik životního prostředí jsme ztratili kvůli našemu sobectví.

Vánoce jsou tu a já se raduji z nového oblečení, které jsem díky Vám dostala. Budu ho mít na Boží hod. Půjdu na půlnoční mši. A během mše na Vás na všechny budu myslet a modlit se za Vás. Budeme mít postavené jesličky a vánoční stromeček a také vánoční hvězdy. Moc se těším. Společně s mou rodinou Vám všem přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok 2017. Ať Vám bůh dá hodně zdraví a přinese Vám navždy radost, mír a štěstí.

Budu moc ráda, když napíšete

Vaše milující kamarádka
Hezal Lobo

Přeložila Jaroslava Davidová