Vycházka na Petřín – 6. B

Ve středu 23. 6. jsme se vydali na vycházku na Petřín. Dopředu jsme se připravili, dvojice (nebo trojice) měla připravené krátké povídání o některém z významných míst na Petříně.

Nahoru jsme vyjeli lanovkou, prohlédli jsme si růžový sad a zastavili jsme se před Štefánikovou hvězdárnou. Cestou jsme si prohlédli také některé sochy a pomníky. Pak jsme pokračovali do bludiště. Cestou jsme minuli Hladovou zeď a křížovou cestu. Pod rozhlednou jsme si dali malé občerstvení a paní učitelka Adámková nás společně vyfotografovala.

Poté jsme Petřínskými zahradami došli až ke Strahovskému klášteru a naši vycházku po Petříně jsme zakončili prohlídkou knihovny. A nakonec jsme se vrátili zpět k lanovce, sjeli do stanice Újezd a vrátili jsme se zpět ke škole. Vycházku jsme si všichni užili a už přemýšlíme, kam bychom se měli vypravit příště.

Lenka Pilíková

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2021-06-Vychazka-na-Petrin-6B/