Zájezd do Švýcarska, 1. – 6. den (DENÍK)

6. den – pondělí 12. 6.

Poslední den našeho zájezdu jsme začali balením a pečlivým úklidem celého Teamhausu. Na cestě zpět domů nás čekala zastávka ve městě Reute, kde jsme si přešli 408 m dlouhý visutý most ve výšce 114 m a prozkoumali zříceninu hradu Ehrenburg. Teď už nás ale bohužel čeká opravdu už jen cesta do Prahy, kam dorazíme až kolem půlnoci.

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-06-Zajezd-do-Svycarska-6-den

    

 

5. den – neděle 11. 6.

Na dnešek jsme se těšili nejvíc. Počasí slibovalo nádherný den a ten začal v kaskádě 10 vodopádů Trümmelbachfälle. To byla velkolepá podívaná! Vláčkem z Lauterbrunnen jsme potom vyjeli do Kleine Scheidegg a odtud už zubačkou až na Jungfrau. Na Jungfraujoch nás vyvezl skalní výtah a hned jsme vstoupili do ledové jeskyně.

Potom nás čekaly dechberouci výhledy z výšky 3 454 m a na vlastni oči jsme mohli vidět impozantní Aletschský ledovec. Do Grindelwaldu jsme sjeli nově postavenou lanovkou z Eigergletscher. Ani tady jsme se nemohli odpoutat od nádherných výhledů.

Den jsme zakončili procházkou v překrásné soutěsce Aareschlucht. Tento den asi opravdu dlouho nic nepřekoná!!!

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-06-Zajezd-do-Svycarska-5-den

    

    

    

 

4. den – sobota 10. 6.

Sobota začala prohlídkou sýrárny Emmental-Schaukäserei v Affolternu, na chvíli jsme zastavili na pštrosí farmě a poledne už jsme strávili v hlavním městě Švýcarska Bernu. Odpoledne nás čekala exkurze do čokoládovny Cailler ve městě Broc. Přejezeni čokoládou se vracíme nádhernou přírodou domů a už plánujeme, které děti skočí první do vířivky.

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-06-Zajezd-do-Svycarska-4-den

 

3. den – pátek 9. 6.

V pátek máme v plánu projíždět všemi 4 německy mluvícími zeměmi. Vyjíždíme z Německa, projíždíme rakouským územím a zastavujeme na prohlídku Vaduzu v Lichtenštejnsku. Dál už uháníme do Švýcarska na neomezenou ochutnávku vynikajících sušenek Cambly v Trubschachen a jedeme se ubytovat do Boltigenu. Za odměnu, že jsme všechno tak hezky zvládli, nás čeká relax ve vířivce.

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-06-Zajezd-do-Svycarska-3-den

 

2. den – čtvrtek 8. 6.

Dnes ráno jsme vyrazili na Orlí hnízdo na hoře Kehlstein a užili si odsud překrásné výhledy. V poledne jsme zakotvili u jezera Königsee, prošli se k vyhlídce, osvěžili se v křišťálové vodě a rozjeli se do nedalekého solného dolu Berchtesgaden. Tady jsme zažili jízdu důlním vláčkem, laserovou projekci na projížďce lodičkou i superjízdu na důlních skluzavkách.

Den jsme zakončili procházkou v malebném Berchtesgadenu. Z druhého dne našeho výletu jsme přímo nadšeni!

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-06-Zajezd-do-Svycarska-2-den

 

1. den – středa 7. 6.

Náš výlet začal už v 6.00 hod., kdy jsme vyjeli se 45 dětmi osmých a devátých tříd na poznávací zájezd do Švýcarska. První naše zastávka byla ale už u rakouského vodopádu Golling, prošli jsme si soutěsku Lammerklamm a osvěžili jsme se na vodních hrátkách v zámecké zahradě zámku Hellbrunn. Potom už jsme se jeli ubytovat do městečka Berchtesgaden. Počasí nám dnes přálo a děti jsou první den nadšené.

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-06-Zajezd-do-Svycarska-1-den

 

Milana Lokočová