Zájezd do Švýcarska – čtvrtek 6. 6.

Dnes ráno jsme se poprvé probudili do deštivého dne. Původní plán výletu na Schynige Platte vláčkem nebyl možný jelikož trať není po zimě stále otevřená a v tomto počasí by ani nebylo vhodné stoupat do hor.

Po snídani jsme tedy přešli na náhradní program a vyrazili na vodopády ve skále Trümelbachfälle.

Dále jsme se přesunuli ke krásné soutěsce Aareschlucht, kterou jsme si celou prošli a na druhé straně nás vyzvedl náš autobus. Pan řidič nám udělal další vyhlídkovou jízdu po městě, tentokrát Interlaken.

Další program pro deštivé počasí byla jeskyně St. Beatus – Höhlen. Ke vstupu do jeskyně se stoupalo okolo krásného vodopádu který vytékal přímo z jeskyně. Jeskyně byla přes 900m dlouhá s převýšením přes 80m, plná krápníků a vodopádů.

Den jsme zakončili ve městě Thun, kde byla možnost naposledy něco dokoupit a prohlédnout si historické centrum města.

Před večerkou už všichni balí a připravují se na zítřejší odjezd domů.

Václava Mašková

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-06-Zajezd-do-Svycarska-ctvrtek-6-6/