6.C navštívila ZOO

V rámci projektu adopce zvířete ze zoologické zahrady jsme jako každý rok získali vstupenky do Zoo Praha. Na návštěvu jsme se vydali v úterý 29. května. V půl osmé jsme se sešli před školou, až na malé zpoždění jednoho z nás, a zamířili autobusem a metrem do Tróji, kde byl náš cíl. Dorazili jsme před devátou hodinou, a proto jsme se stihli ještě nasvačit. Při vstupu do areálu jsme potkali pana ředitele Miroslava Bobka.

Rozdělili jsme se na čtyři skupiny a s plánkem zoo jsme začali naši prohlídku. Prvně jsme navštívili Indonéskou džungli, kde bylo mnoho plazů, opic, ryb a vodních živočichů. Po prohlídce tohoto pavilonu jsme se setkali u ledních medvědů. Dalším cílem byl Africký dům, kde na nás čekaly žirafy, sloní rodinka a surikaty, které k nám přišly, když jsme zašustili sáčky. Po procházce kolem papoušků a koní Převalského jsme dorazili k rozhledně. Zde jsme se občerstvili a ve velké skupině jsme sešli stezkou pod lanovkou do spodní části zoo. Vzhledem k velkému teplu jsme se zaběhli ochladit do brouzdaliště v dětském koutku. Sraz byl u lemurů. Tam jsme částečně oschli a mohli jsme se vrátit zpět ke škole.

Byl to super výlet a všem se nám moc líbil. Doufáme, že příští rok s námi paní učitelky Viktorová a Sargsyan půjdou zase.

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-06-6C-navstivila-ZOO/