Beseda s myslivcem ve 2. B

Na podzim děti ze 2. B pilně sbíraly kaštany pro lesní zvěř. Jejich snaha se vyplatila. Ve školní soutěži o nejlepší třídu ve sběru kaštanů se umístily na 1. místě. Kromě sladké odměny se těšily na besedu s myslivcem. Ta proběhla 22. června.

Věděli jste, že měsíc červen je měsíc myslivosti a ochrany přírody? Toto a mnoho dalších informací o přírodě a myslivosti jsme se dozvěděli od Dr. Ing. Jiřího Hanáka, MSc., který je znám a mezinárodně uznáván jako expert v oboru loveckých zbraní a střeliva. Stejné renomé si získal i v oblasti, kde bez loveckých zbraní nelze dát ani ránu, v myslivosti. Sám je aktivní myslivec zcestovalý po krajinách několika kontinentů a nesčetných loveckých revírech (včetně Austrálie).

Zajímavé povídání zpestřili dva border teriéři. Zvídavé otázky dětí neměly konce. Moc děkujeme, příští rok budeme sbírat kaštany zase.

Olga Zůnová

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-06-Beseda-s-myslivcem/