Bookni si! – knižní festival

Knižní festival byl plný zábavy, knih a odměn. V půl deváté nás přivítal velký sál kulturního centra Novodvorská s velkou nabídkou knih pro nás –  děti. Nakladatelství Mladá fronta připravilo snížené ceny knih, a tak jsme kupovali. Po zahájení a křtu knihy Polštářoví podvodníci, kterou knihkupci mohou prodávat až 19.9, jsme se rozešli k tvůrčím dílnám. Vyrobili jsme si na plackovačce vtipnou placku. Zahráli jsme si stínové divadlo s vlastními „herci“. Vyfotili jsme se ve fotokoutku, a hned jsme se smáli tomu, jak vypadáme. Našli jsme prosvětlením obrázku tajné postavičky. Kdo chtěl, hlasoval pro nejoblíbenější knížku. Nakreslili jsme oblíbenou postavičku z knihy.  Profesionální ilustrátorka nám nakreslila obrázek, který jsme chtěli.

Naše dopoledne pokračovalo v prvním patře, kde nám „čtecí babička“ přečetla ukázku z knihy Puntíkáři. Knihu jsme koupili do školní knihovny, tak si ji můžete půjčit. Za pomoci „čtecích babiček“ a jednoho dědečka jsme si mohli vyrobit speciální záložku do knihy – origami a dozdobit krásnou záložku s citátem. Zábavná paní knihovnice nám vysvětlila, jak se do knihovny přihlásit, kdy ji navštěvovat, jak si půjčovat a vracet knihy. Knihy v knihovně jsme si mohli prohlédnout a zahrát si na návštěvníky. Dopoledne uteklo jak voda a hurá zpátky do školy.

O knize Polštářoví podvodníci:

Leze vám učení krkem? S kouzelným polštářem vám do hlavy poleze samo! Stačí pod něj na noc položit jakoukoliv knihu (neomezené tloušťky!) a dobře se prospat. Ráno si budete do puntíku přesně pamatovat všechno, co v knize stojí. Když Tamara o prázdninách náhodou objeví na babiččině půdě kouzelný polštář, těší se, že ji čeká nejlepší školní rok v životě. Na učení nebude muset ani sáhnout. Postačí, když se na něm vyspí. Všechno běží podle plánu do chvíle, kdy se Tamara přihlásí do televizní vědomostní soutěže. Ta ji ze dne na den proslaví. Z Tamary je najednou věhlasné báječné děvče, které to parádně natřelo všem dospělým! Jenomže popularita rozjede kolotoč událostí, který Tamara nedokáže zastavit.

Žáci 5. C

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-09-Bookni-si-knizni-festival/