Cesta za Kelty s 5. A

V pondělí 3. 6. 2024 jsme vyrazili na výlet do Dolních Břežan. Tam jsme navštívili infocentrum, kde se nachází muzeum keltské historie – Keltské oppidum Závist.. Dozvěděli jsme se, jak Keltové žili, bojovali, pohřbívali, oblékali se, jedli a další zajímavosti.

Během návštěvy muzea jsme sledovali 3D film v jeskyni, razili duhovky, otevírali dveře speciálním klíčem, stříleli lukem a zkoušeli tkát látku. Nakonec jsme mohli nakoupit i suvenýry.

Pak jsme se vydali na Keltskou cestu lesem z Točné na Zbraslav. Plnili jsme různé úkoly a řešili hádanky, například jaký strom má jaký plod nebo které zvíře se živí žaludy. Také jsme rozpoznávali plodiny, kovy, atd.

Při procházce jsme narazili na místo plné borůvek. Tam jsme se zdrželi na borůvkovou svačinu. 😊 Pak jsme šli dál a míjeli další hodně zábavná stanoviště. Došli jsme (někteří i sjeli po pozadí blátem) až na zastávku, kde jsme hráli hry, než přijel autobus, který nás odvezl zpátky před školu.

Byl to bezva výlet!

Adéla Boháčová a Sarah Votýpková
5. A

https://www.rajce.idnes.cz/filosofska/album/2024-06-cesta-za-kelty