1. C se podívala do vesmíru

Návštěva Štefánikovy hvězdárny se povedla. Přišla paní vědkyně. Hezky si s dětmi povídala a děti s ní. Vědkyně nastavila teleskop a otočila kupolí.

Děti se podívaly do vesmíru na reálné Slunce. Ve dne se dá pozorovat hlavně Slunce. I když se normálně na Slunce koukat nedá, teleskop na Štefánikově hvězdárně má filtry a slouží během dne k pozorování změn slunečních skvrn.

Po výukovém programu před cestou zpátky do školy se děti nasvačily u stolečku v Astrocafé. Kdo chtěl, koupil si magnetku, záložku nebo bloček s 3D motivem planet, Sluneční soustavy, Země, apod. Celé dopoledne byla hezká atmosféra.

Děti v autobuse, v tramvaji i v lanovce cestou tam i zpět nebyly hlučné. Ve 12 hodin jsme všichni obědvali ve školní jídelně.

Martina Skalická

https://www.rajce.idnes.cz/filosofska/album/2024-06-1c-se-podivala-do-vesmiru