Dějiny v Národním muzeu

V neděli 27. března 2022 jsme se s historickým kroužkem vydali na výstavu Dějiny do Národního muzea, která nám přiblížila naši historii od 8. století po první světovou válku.

Viděli jsme spousty nálezů šperků, mincí, nádob, zbraní a všelijakých věcí, které lidé dříve používali.

V každém sále jsme se podívali do jiné části historie. Od prvních moravských knížat, Přemyslovců, Lucemburků, přes husitské války, Jagellonce až po Habsburky. Měli jsme možnost zhlédnout krátké filmy a animace na daná témata. Prohlédli jsme si také staré, převážně nábožensky zaměřené knihy i dřevěné sochy světců.

V rámci naší vstupenky jsme také navštívili expozici věnovanou pravěku a minerálům. Dozvěděli jsme se něco o období před vznikem člověka, viděli jsme mamuta, šavlozubého tygra, kostru nosorožce i spoustu trilobitů.

Určitě doporučujeme návštěvu našeho Národního muzea – každý si tu najde něco, co ho bude zajímat.

Za historický kroužek
Renata Justová

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-03-Dejiny-v-Narodnim-muzeu/