Dvakrát měř, jednou řež

Žáci třetích tříd probírají toto pololetí měření délky a převody jejích jednotek, a tak paní učitelka 3.B naplánovala na 24.2. a 27.2.2017 skupinovou práci, při níž si její žáci mohli měření užít opravdu naplno.

A nepoužívali k měření jen různé typy metrů. Měřili i na stopy, lokty, pídě a dalšími snadno dostupnými „pomůckami“. Kromě předmětů a ploch určených na pracovním listu (tabule, lavice, třída) nakonec pro velký zájem vyrazili i ze třídy a přeměřili délku chodby, výšku dveří, schody…, zkrátka, co viděli.

Celá procedura se setkala nakonec s takovým ohlasem, že děti neměřily jen jeden den, jak bylo původně plánováno, ale i další den. Fotografie jsou z poslední fáze, kdy už se děti vrhly do prostor 2. patra.

Monika Jirsáková

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-03-Dvakrat-mer-jednou-rez/