Prvouka praxí aneb komu se nelení, tomu se zelení

V 3.B už toto pololetí uskutečnili dva bloky pokusů na vlastnosti látek a vlastnosti vzduchu, a aby nebylo praktických činností v prvouce málo, tak ve středu 1.3.2017 děti v návaznosti na učivo o rostlinách úspěšně vysely hrášek a řeřichu.

Na hrášek si každý z nich vyzdobil květináč a vyrobil si žebříček, kterého se hrášek bude moci při růstu „přidržovat“. Řeřichová semínka nasely do plastových mističek s vatou.

Jejich úkolem je starat se o své rostlinky tak, aby jim úspěšně vyklíčily a vyrostly. Samozřejmě si je pak odnesou domů. Než se tak ale stane, budou pozorovat, jak život ukrytý v malém semínku zázračně vypučí.

Kromě toho na fotkách také uvidíte důkaz, že voda v rostlinách vzlíná do všech částí. Květiny „vypily“ obarvenou vodu a v důsledku toho se jim zabarvily okvětní plátky.

Bohužel jim barvičky asi nechutnaly a většina gerber uvadla.

Monika Jirsáková

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-03-Prvouka-praxi-aneb-komu-se-neleni-tomu-se-zeleni/