Exkurze CHKO Kokořínsko 7. B

Středa 19. června

Ve středu ráno jsme měli sraz u školy v 8:30. Odjeli jsme autobusem z Jílovské na Kačerov, poté jsme přestoupili na linku C a metrem jsme dojeli na Střížkov. Nastoupili jsme linkový autobus, který nás dovezl do Mělníku. Soukromým autobusem jsme jeli k našemu ubytování v Kokořínském dole. Po seznámení s našimi překrásnými pokoji a po vybalování věcí jsme měli přednášku o masožravých rostlinách. Paní přednášející nám na konci darovala do třídy jednu masožravku z čeledi rosnatkovité. Paní Pražáková, maminka našich spolužaček, pro nás připravila rýžování nebo-li chytání a poznávání bezobratlých živočichů podle klíče v nedaleké říčce Pšovka. K večeři jsme opékali buřty u ohniště a hráli flaškoball. 😊

 

Čtvrtek 20. června

Ve čtvrtek jsme se vydali na 18 km dlouhou túru po CHKO Kokořínsko. Den jsme začali vydatnou snídaní, poté jsme si zabalili vše potřebné a vydali jsme se na cestu. Aby nám cesta rychleji utekla, tak pan učitel Kopecký navrhl hru s kolíkem, která spočívá v tom, že na začátku do ruky dostane jeden ze žáků kolík a musí ho nenápadně připnout na jakéhokoli žáka, tak aby si ho nevšiml. Takhle hra pokračuje až do konce.  Ten, kdo má kolík na konci cesty, musí podstoupit trest a udělat 30 angličáků.

První zastávka po 4 km byly pískovcové kokořínské Pokličky. Vyšlápli jsme asi 1000 schodů (přesněji 323 😊), nahoře jsme si dali něco dobrého a pak jsme se opět pokračovali v cestě. Navštívili jsme skalní byt, prošli jsme skalním bludištěm, kde jsme se ztratili, naštěstí jsme ale po delším hledání našli cestu ven. Přišli jsme do města Mšeno, kde jsme si dali moc dobrou zmrzlinu a poté jsme se už vraceli domů. 

Po večeři jsme si užili rozlučku se žáky, kteří odcházejí. Pozdě večer jsme měli noční bojovku, kde nás strašil druid aka pan učitel Kopecký a tím jsme ukončili náš den. 

 

Pátek 21. června

V pátek nám paní učitelka posunula budíček kvůli bojovce z předešlé noci. Vstávali jsme v 8:30 a měli jsme výbornou snídani (hlavně perník). V ubytování jsme za sebou všechno důkladně uklidili. Paní učitelka nám rozdala svačinu na cestu a mohli jsme vyrazit zpátky do Prahy. Ke škole jsme přijeli v 15:30. Výlet jsme si všichni moc užili!

Žáci 7. B

https://www.rajce.idnes.cz/filosofska/album/2024-06-exkurze-chko-kokorinsko-7b